Országos felmérést indítunk a közelmúltban bevezetett távoktatás eddigi tapasztalatainak megismerésére. Kíváncsiak vagyunk minden érintett diák, tanár és szülő véleményére.
A felmérés körülbelül 2-3 perc alatt kitölthető, és ezen a linken érhető el. A felmérés teljesen anonim.
Minden egyes kitöltő nagyban segíti, hogy teljes képet kapjunk az oktatás érintettjeinek eddigi tapasztalatairól a távoktatással kapcsolatban, és fontos tanulságokat tudjunk levonni ebből a jövőre nézve.
A kitöltéseket és megosztásokat előre is nagyon köszönjük.
FRISSÍTÉS (2020. NOVEMBER 11.):
Elkészült a tavaszi, online oktatással kapcsolatos kérdőívünk összefoglaló elemzése. A kérdőívet összesen 26 258 fő töltötte ki (21 237 diák, 3099 szülő, valamint 1922 tanár), az ország 1826 különböző településéről. A felmérés legfontosabb tanulságait ebben a cikkben szedtük össze, a teljes elemzés pedig ide kattintva érhető el.
Kapcsolódó cikk:
Országos felmérés: ezt gondolja 26 ezer diák, tanár és szülő az online oktatásról | ADOM Diákmozgalom
Elkészült a tavaszi, online oktatással kapcsolatos kérdőívünk összefoglaló elemzése. A kérdőívet összesen 26 258 fő töltötte ki (21 237 diák, 3099 szülő, valamint 1922 tanár), az ország 1826 különböző településéről. A felmérés legfontosabb tanulságait alább 6 pontban összefoglalva mutatjuk be. 1.
Nagyon jó a skype-os oktatás!
A gyerek jobban tud figyelni órán, mert nincs háttérzaj. A tanár tud beszélni vele, látja is őt, ha szeretné. Szünetben a gyerek nem kell megvédje magát az osztálytársak csúfolásától, bántásától.
Az én véleményem az, hogy így egyes tantárgyakból, mint például a matematika, nem lehet felkészülni az érettségiző diáktársaimnak. Ráadásul van olyan tantárgy amiből még a tananyag végére sem értünk és önállóan nehéz ezeket feldolgozni. Számomra nem jó ez az online oktatás.